• Csoportos tudásátadás

– Folytatódnak az Aszakkörök foglalkozásai Jász-Nagykun-Szolnok megyében is.Egyesületünk továbbra is végzi a népi kézműves szakkörök mentorálását, ebben a szakköri évadban 59 szakkört mentorálunk. A mentorok ütemezetten érkeznek a szakkörökhöz, lassan befejeződik a mentorálás a vármegyében.

– Ez évben is heti rendszerességgel folytatja foglalkozásait az egyesület Miklósi Szövőköre. A foglalkozások hétfői napokon vannak. A szakkör szakmai vezetője Molnár Jánosné szövő népi iparművész, az egyesület elnöke.

– A Kunmadarasi Általános Iskola vezetésével együttműködésben és a Csoóri Sándor Alap támogatásával az iskola tanulói nagy örömére 2018 óta működteti a Fazekas Szakkört egyesületünk. Hogy mennyire népszerűek a foglalkozások, azt mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy a gyermekek a kapuban várják a szakkör vezetőjét és a régi „nagy” tanítványok is ott voltak, és kérték, hogy maradhassanak a foglalkozásokon. Egy ilyen alkalom a valódi elismerés a szakkör vezetője számára! A foglalkozásokat 2018-tól, a kezdetek óta Szűcs Andrea tiszafüredi fazekas népi iparművész, a Népművészet Ifjú Mestere vezeti.

– Második éve az egyesületünk támogatásával működik a jánoshidai Hímzőkör. A szakkör vezetője Vasné Sass Katalin hímző népi iparművész. A kör tagjai heti rendszerességgel találkoznak. A szakkörök működését a Csoóri Sándor Alaptól elnyert támogatás teszi lehetővé.

– Az Aszakkör mozgalom keretében idén kezdte meg működését a Nemezelő körünk, melyet felnőtteknek indítottunk és Markótné Molnár Borbála vezet. A kör tagjai kéthetente találkoznak, és nagy lelkesedéssel ismerkednek a nemezelés rejtelmeivel.

  • Egyesületi tagok kiállításai

Tóth Béláné Szabó Terézia egyesületünk és a Magyar Csipkekészítők Egyesületének tagja „Szolnoki öltések – Tóth Béláné Szabó Terézia alkotói életútja” című kiállítás nyílt Szolnokon, a Damjanich János Múzeumban, ami áprilisig tekinthető meg. 

  • Egyesületi élet

– Egyesületünk egyik feladata volt januárban a 40 éve a népművészetért” c. jubileumi kiállítás anyagának gyűjtése, a kiállítás megrendezése (44 alkotó munkáit egy hét fős csapat rendezte be), a megnyitó előkészítése, lebonyolítása, tárlatvezetések tartása, majd február elején a kiállítás bontása.

– Kiemelt feladat volt a rendkívüli tisztségválasztó taggyűlés előkészítése és megtartása, amit az egyesület titkárának váratlan lemondása idézett elő. Az új titkárt választó taggyűlésre 2025. február 7.-én került sor. Az egyesületünk megválasztott új titkára Szendrei Edit lett. Szendrei Edit Kisújszálláson élő fazekas. Eredményes munkát kívánunk neki.

  • Területi Príma-díjra jelölés

A vármegyében kihirdették a 2025. évi Területi Príma-díj jelöltjeit. Népművészet kategóriában az egyik jelölt egyesületünk tagja Szűcs Judit tiszafüredi fazekas népi iparművész, a Népművészet Ifjú Mestere. Szavazni sajnos csak az Új Néplap hasábjain megjelenő szavazó lappal lehet.

Kérjük, aki a lapra előfizet vagy vásárolja, az gyűjtse a szavazó lapok.

  • Újra működik a tiszavárkonyi Népművészeti Alkotótelep

Ezúton is tájékoztatunk mindenkit, hogy a tiszavárkonyi Népművészeti Alkotótelep Alkotóháza a tűzesetet követő szakaszosan megvalósuló felújítása befejeződött és újra fogadóképes.

ÚJRA VÁRJUK AZ ÉRDEKLŐDŐ CSOPORTOKAT, akiknek IGÉNY SZERINT, ELŐZETES EGYEZTETÉS ALAPJÁN SZÍNES NÉPI KÉZMŰVES PROGRAMOT BIZTOSÍTUNK.

Szívesen látjuk az intézmények, civil szervezetek csoportjait, tagjait, táborok résztvevőit, legyenek azok gyermekek vagy nyugdíjas klub tagjai. Most csak 1-1 napra tudunk csoportokat fogadni.

JELKENTKEZÉS, IDŐPONT- és PROGRAMEGYEZTETÉS ELÉRHETŐSÉGE:

Molnár Jánosné egyesületi elnök

Tel: +36 30 398 0208

E-mail: megyeinepmuveszetiegyesulet@gmail.com