• Az Iharos Népművészeti Egyesület a Csoóri Sándor Alapkezelő támogatásával 50 órás, szövés kártyán és karmantyún témájú, Mester és Inas pályázatvalósulhatott meg. A Mester, aki egyúttal a program kidolgozója és a foglalkozások vezetője is, Kamocsay Judit Gránátalma-díjas népi iparművész volt. A program lezárásaként június 1. és 15-e között a Csillaghegy Közösségi Házban az inasok és a mester a képzéshez kapcsolódó alkotásaikat mutatták be. A kiállítást Pintér Piroska, a Hagyományok Háza szakoktatója nyitotta meg. A képzésről készült kisfilm ITT érhető el:
  • Ez év július 27-28-án került megrendezésre Nagynyárádon Országos Kékfestő Fesztivál, ahol a magyar kékfestők mellett német, osztrák, szlovák és cseh kollégák is képviseltették magukat. A szombati napon a fesztivál keretén belül került sor Sárdi János kékfestő mester által meghirdetett ” A kékfestészet csodái” című pályázat alkotásainak a bemutatására is. Az alkotók között sok értékes díjat osztottunk ki. A vasárnapi programban a kultúrműsorok, játékok, fesztiváli programok mellett a kékfestők szakmai találkozóját is megszervezzük abból az alkalomból, hogy öt éve vagyunk az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség része. A látványos programok mellett a falu egyéb vendéglátással kapcsolatos értékeinek a bemutatására is sort kerítettünk.
  • első hetében zajlott a XIII. Értékmentő Tábor, ezúttal a Nógrád megyei Varsányban. A táborba Felvidékről, Erdélyből is érkeztek alkotók. Teljes hetünket a közelmúltban épült pompás étterem mennyezetfestésére fordítottuk. Összesen 210 db kazetta készült, melynek felrakása nyár végére megtörténik. Programunkat színesítette a hollókői kirándulás és Bocsi Éva, viseletkészítő, a Népművészet Mesterének előadása a palóc lakodalmas szokásokról. A tábor közben a helyi gyermekeknek is örömet szereztünk foglalkozásainkkal.
  • Kármentő Egyesületszakmai napokat tartott Dömsödön.  Kiemelt téma a mindennapi kenyerünk volt. A program keretében régi eszközök használatával került bemutatásra a búza hagyományos vetése, művelése, aratása, őrlése, a kovász készítése, a kenyértészta dagasztása, és végül kemencében sütése. Készült kenyérlángos is, aminek nagy sikere volt, elfogyott, az utolsó morzsáig. Ellátogattunk két érdekes helyszínre. Egyik a Jancsó Attila gondozásában lévő Szőgyényi emlékház, ami kiterjedt helytörténeti gyűjteménnyel rendelkezik, a másik a Petrovics ház volt, ahol egy ideig Petőfi Sándor szülei laktak.