• Kiállítás

– A Magyar Kultúra Napja alkalmából Páll Antalné virágozó és Páll Antal korondi fazekas “Megtartó örökségünk” című gyönyörű kiállítása nyílt meg 2025. január 21-én, a Nadányi Zoltán Művelődési Házban (Berettyóújfalu, Bajcsy-Zsilinszky u. 27.) A kiállítás egy hónapig volt látogatható.

https://www.youtube.com/watch?v=oZwBxp24nVM

– Csibi Gyuláné, Soós Kálmánné és Soós Bianka munkássága című időszaki kiállítása 2025. január 31-én megnyílt Püspökladányban a Karacs Ferenc Múzeumban (Püspökladány, Kossuth utca 28.) amelyre várják az érdeklődőket. A kiállítás megtekinthető 2025. március 3-ig.

  • Disznótorban

– Február 1-én, a XVI. alkalommal megrendezett Derecskei Disznótor és Hajdú-Bihar Vármegyei Téli Vásár forgatagában nagy sikert aratott a Bihari Góré népi játszóházunk, melyben sokan örömmel időztek. Mestereink míves portékái is vonzották a látogatókat, Elekné Tóth Beatrix fazekas kerámiái, Szatmári Ferenc és Szatmári Ferencné kosárfonó népi iparművészek fonott termékei, Porkoláb Ferenc a népművészet mestere, szűr, -szűrrátét-készítő népiiparművész, és Sárközi Béla Józsefné szűrrátét-készítő népi iparművész szűrrátétes alkotásai. Mesterségbemutatót tartott Bagdi János bőrműves, a Bihari Góréban népi játszóházi foglalkozást Makai Sándorné, Boldogh Eta és Pelbártné Zöld Klára szalmafonó.

  • Foglalkozások

– Január 31-én Bárándon, Szatmári Ferenc és felesége népi iparművészek tartottak kosárfonó foglalkozást óvodapedagógusoknak. A program lelkes résztvevői vessző-fonott tálcákat készítettek.

– A Bodorka NépmesePont programja az Alkotóházban

A József Attila Általános Iskola 3.b és 3.a osztályos tanulói már tudják, hogy mi kell egy jó levesbe… A sok-sok érzékszervet megmozgató, érzéseket és érzeteket, elmét is próbára tevők foglalkozás keretében, de nem amolyan „iskolás” módon, hanem játékosan ismerkedtek meg a gyerekek a hozzávalókkal. A foglalkozás keretében felhasznált eszközök kézzel készített, egyedi, mai vagy régi tárgyak voltak. A vasháromlábat Ványai Gusztáv nagyrábéi magángyűjteményéből kaptuk kölcsön. 

  • Bihari öltögetők

– Január 18-án, majd február 15-én, délelőtt tartották a foglalkozásukat a hímző szakköröseink. Nagy lendülettel készülnek a nyáron megrendezésre kerülő „Kitesszük a szűrét…” XI. Országos szűr-, szűrrátét-, guba-, nemezkészítő és szűcshímzés pályázatra. A szorgos csapat a pályamunkákat a szakkörvezető Tarsoly Andorné Ibolya hímző népi iparművész segítségével tervezik, készítik elő. A következő alkalmat március 15-én tartják.

  • Februári-márciusi progjamjaink

Közelebbi és kissé távolabbi programjainkat ezúttal csokorba kötve ajánljuk az érdeklődők figyelmébe:

– A Bodorka NépmesePont és az egyesület szervezésében a házasság hete alkalmából hallhattak meséket az érdeklődők február 19-én, 18 órától  Berettyóújfaluban  a Nadányi Zoltán Művelődési Házban. Mesét mondtak Farkas Sára a Kis Mesemondók Program résztvevője, Gyönyörű Zsigmond vőfély, Szabó Péterné mesemondó, könyvtáros.

– Március 1-én, 15 órától a farsangi családi délutánt, amelyet a Bodorka NépmesePonttal közösen a Bihari Népművészeti Egyesület Alkotóházában. Kézműves tevékenység: ostorfonás, farsangi duda készítés, nemezelés. Farsangi finomságok kóstolója, mese-beszéd.

– Március 20-án, csütörtökön 9 és 12 óra között kerül megrendezésre Szűcs Sándor Szakmai Műhely és a Bodorka NépmesePont szervezésében a Mese művészet kreativitás című rendezvény, melyre várjuk az érdeklődőket a Nadányi Zoltán Művelődési Házba!

  • „Kitesszük a szűrét…”

– Egyesületünk idén is meghirdeti a „Kitesszük a szűrét…” Országos szűr-, szűrrátét-, guba-, nemezkészítő és szűcshímzés pályázatot, amely 2 évente kerül megrendezésre. Várjuk a pályázók jelentkezését!

https://hagyomanyokhaza.hu/hu/palyazat/kitesszuk-szuret

A dokumentumok letölthetők:

https://www.berettyobne.hu/blog/kitesszuk-a-szuret-x-orszagos-palyazat5707