- Népi Kézműves Alkotóházak Egyesületének konferenciája az Apáról-Fiúra Népművészeti Egyesület szervezésében és alkotóházában
Jól szervezett program részesei lehettünk, műhelyekkel és alkotóházakkal ismerkedhettünk. Közös gondunk a működési támogatások hiánya, illetve a Csoóri Sándor pályázat infrastrukturális kategóriájának ez évi elmaradása. Azt gondoljuk ezt a problémát az országos érdekképviseleti és érdekvédelmi szervezeteknek, intézményeknek jobban kellene támogatni.
- Szakmai nap – május 17.
Szakmai Nap, az egyesület éves programjában – „tanuljunk, hogy taníthassunk valljuk közösségünkben. Ennek jegyében szerveztük meg a tagságunkat mozgósító látóutunkat, kiemelt rendezvényünket.
- Látogatóban a Fügedi Márta Népművészeti Egyesületben
ahol Gergye Zoltán elnök fogadta tagjainkat. Öröm volt számunkra, hogy bepillanthattunk a csipkekészítő szakkör munkájába. Tagjaink közül többen kedvet kaptak ismereteik bővítésére, és ma még csak a kiadványból, de remélhetőleg hamarosan az aszakköri programban ismerkedhetnek a számunkra eddig csak a Radics Kúriában elhelyezett, Lengyel Györgyi gyűjteményéből ismert, egyre népszerűbb szakággal.
- Virágzó Népművészet
„Megmérettetések” a Virágzó Népművészet Pályázaton: készültünk, terveztünk, zsűriztettünk, kiállításra alkalmas tárgyakat küldtünk a múzeumi forrásanyagokat feldolgozó pályázatra. Akikre büszkék lehettünk; Adácsi Erika kosárfonó, Balogh Gyuláné szálasanyagkészítő, Dávid Sándor népi kisbútor készítő, Pintér Árpád faragó, Tóth-Bakos Csilla szövő, Veres László faragó, Vermes Lajosné szövő-hímző, akiknek egyéni alkotásai a Herman Ottó Múzeum kiállítását gazdagították.
- Kisgyőrben, az ezer csodát bemutató faragott faluban
Kékedi László polgármester, a Népművészet Mestere, lokálpatrióta bemutatta a település évtizedek alatt növekvő számú, monumentális alkotásait. Tisztelegtünk az 1956-os emlékmű és a Szent István szobor előtt, a Szent Korona Kilátóból gyönyörködhettünk a természet és a falu szépségében és az értékekkel a szívünkben elbúcsúzhattunk a Golgota stációinak árnyékában. Tisztelet mindazon Mesterek előtt, akik művészi szintű alkotásaikkal a múlt örökségét közénk hozták!
- Lurkó fesztivál a legkisebbekkel
kézműves foglalkozások a május első napját köszöntő gyermekprogramon, ahol egész nap 8 kézműves várta az érdeklődő gyermekeket.
- Foglalkozás a többszörösen hátrányos fiatal felnőttekkel a Hegymenet Klubban
Évekre visszanyúló kapcsolat a Hegymenet klubbal. Szakmai programokat szervezünk, látogatásra jönnek alkotóházainkba, együtt játszunk és kézműveskedünk, feltöltődünk a kapott és átadott szeretettől. Május 21-én a „családi nap” foglalkozását ajándékként szerveztük meg a klubnak. Meséltünk, énekeltünk, táncoltunk, hangszerrel ismerkedtünk és kézműveskedtünk. Minden együtt töltött perc fontos számunkra. Engedélyükkel mellékelek néhány fotót belső használatra.
- Kézműves foglalkozás a Hevesi Kulturális Központ meghívásában
a város egyik közösségi ünnepén, az Eperfesztiválon.
- Szakmai Nap a Csillagvirág Népművészeti Egyesület alkotóházában
Vendégeink a Mintamókus Szövőműhely szervezésében a 2026.-s pályázatokhoz inspirációs anyagokat gyűjtöttek. A 12-fős csoportot Pataki Miklósné és Vermes Lajosné a Népművészet Mesterei fogadták. Érdeklődésük példaértékű volt, hiszen kipróbálták a szövést, gyűjtőmunkát végeztek a dokumentációs tárban, megtekintették a Radics Kúria állandó kiállítását. Talán még sincs veszélyben a szőttes szakág? Ha megtudnak élni belőle, követik Vermes Katika példáját, aki 60 éve magasszinten műveli ezt a nagyon szép mesterséget.